Popołudnie kulturalne  2018

Drodzy Rodzice!

10 marca w naszej szkole miało miejsce „Popołudnie Kulturalne”. Światowy Dzień Książki, dlatego na auli pojawiły się ulubione postacie z książkowych kart. W ramach wydarzenia odbył się kiermasz książki (propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych) i licytacja.

Teatr Włoczykij odwiedził naszą szkołę z przedstawieniem „Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie” to 55 minutowy, kolorowy, rozśpiewany i roztańczony spektakl dla dzieci o języku polskim, angażujący młodych widzów do przekomarzania się, podpowiadania i wspólnego śpiewania. Przedstawienie zostało skomponowane ze znanych tekstów i piosenek J.Tuwima, J.Brzechwy oraz innych ulubionych polskich autorów. A po przedstawieniu stasze dzieci zostały zaproszone na warsztaty teatralne, młodsze natomiast mogły zaprojektować i wykonać własną okładkę ulubionej książki z pomocą naszych wolontariuszy.

Rodzice mieli okazję zapoznać się z działalnością polskich przedsiębiorców. Gościli u nas:

NS FINANCE (księgowość),
MalCraft (ręcznie robione kartki),
Prestige Language School (szkola językowa),
Active Life Financial (ubezpieczenia),
DXN Marzena Prysok (kawa),
Tiande (kosmetyki),
Podhaler Damian Obrochta (skóry),
BS Baking Boguslawa Summer (wypieki),
Trendy Butique Katarzyna Pietrzak (ciuchy),
Ewa Świderska Photoghraphy.

W ramach wydarzenia udało nam się zebrać ładną kwotę £233.73 i 5gr.(£100 wystawcy, £ 91.73 i 5 gr kiermasz książki, £42 licytacje). Całkowity dochód zostanie przekazany na pokrycie kosztu spektaklu teatralnego. Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

Zapraszamy p.Natalię Smagło po odbiór wylicytowanego za £37 karnetu na wspólne szycie z Dilly Dilly.

Szczególne podziękowania dla pomysłodawczyni wydarzenia p.Natalii Smagło z NS FINANCE oraz p. Agnieszce Palickiej z Active Life Financial za pomoc w organizacji imprezy. Wystawcom i p.Marlence Krasie z Dilly Dilly za finasowe wsparcie. Dziękujemy p.Ewie Świderskiej za piękne fotografie, p.Ewie Zielińskiej za piękną oprawę artystyczną naszego wydarzenia, a także naszym niezawodnym wolontariuszom.

Dyrekcja szkoły