OPINIE

1. Arkadiusz Tylza, Radio Islanders

Koncert noworoczny zorganizowany przez Polską Szkołę Przedmiotów Ojczystych w Harlow okazał się strzałem w dziesiątkę. I to nie tylko dlatego, iż spod palców Pana Marcina Dominika Głucha wydobywała się muzyka serc naszym bliska. Również dlatego, iż tu na emigracji potrzebne są takie inicjatywy. Jesteśmy bowiem daleko od naszych ojczystych zakamarków a w ferworze codzienności często zapominamy o tym skąd pochodzimy i jakie ogromne mamy dziedzictwo. Dziedzictwo, którym należy się chwalić, głośno o nim mówić i przypominać. Ale i uczyć. Uczyć najmłodszych, by nie zapomniały i kultywowały tradycje, które rodziły się z dziada pradziada podtrzymując blichtr narodu polskiego. I to właśnie taki blichtr podtrzymywał naszych przodków przez te wszystkie 123 lata nieistnienia państwa polskiego. Nie tylko na mapie, ale również w świadomości większości mieszkańców ówczesnego świata. Wpajano nam inną kulturę, język i obyczaje. Jednak to, co polskie przetrwało i należy dołożyć wszelkich starań, by trwało. I nie mam tu na myśli odsuwania się od innych kultur, które zwłaszcza tu na Wyspach Brytyjskich są wszechobecne. Integracja kulturowa jest w moim mniemaniu faktem dokonanym i naszym zadaniem, naszym jako Polaków jest przyłączenie się do chóru, który gra pierwsze skrzypce w kulturowym dziedzictwie. Nasze radio, Radio Islanders popiera takie inicjatywy. Za wszelką cenę będziemy starali się wydobywać je na światło dzienne i pokazywać jako wzór do naśladowania. Dlatego wielkie brawa należy się całej dyrekcji Polskiej Szkoły w Harlow za pomysł i inicjatywę.
    Arkadiusz Tylza, Radio Islanders

2. Krystyna Stevenson

Dziękuję serdecznie za miły czas spędzony wczoraj w Polskiej Szkole w Harlow…
    Mam nadzieję,że nasze spotkanie oraz moje wierszyki podobały się dzieciom i że będą je czytały wielokrotnie w przyszłości… Serdecznie pozdrawiam, Krystyna Stevenson, poetka, autorka tomiku poezji „Wierszyki dla mojej wnuczki”

3. Irena Grocholewska

Szanowna Pani Dyrektor,
    Pierwsza moja wizyta w Państwa Szkole 11 stycznia bieżącego roku była bardzo miła i serdeczna. Odczułam przyjazną koleżeńska atmosferę i życzliwość. Szkołę macie Państwo nowoczesną na miarę XXI wieku co podnosi poziom i respekt tak dla dzieci jak i rodziców oraz odwiedzających gości. Jak zauważyłam, dzieci są zdyscyplinowane, dobrze ułożone a wyniki w nauce z całą pewnością będą zadawalające dzięki dedykowanym nauczycielom i Kierownictwu Szkoły. Szczęść Wam Boże.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,
    Irena Grocholewska
    Prezes Związku Nauczycielstwa
    Polskiego za Granicą

4. Monika Dolida

Jako były członek Komitetu Rodzicielskiego w Polskiej Szkole na Stamford Hill mogę powiedzieć, że Pani Iwona Schulz-Nalepka jest bardzo kompetentnym i zorganizowanym pedagogiem. Moim zdaniem znakomicie sprawowała się na stanowisku wicedyrektora. Zawsze usmiechnięta i chętna udzielenia pomocy swoim uczniom i rodzicom. Zaraziła mego syna dziennikarstwem. Prowadzone przez nią koło cieszyło się bardzo dużą popularnością wsród uczniów szkoły.

Monika Dolida

5. Marta Sadowska

Pani Ewa Whiting pracowała w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych na Stamford Hill- London od momentu jej założenia.
    Cechują ją sumienność a zaangażowanie i odpowiedzialność były zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Dzięki wykazywanej kreatywności, zdolności organizacyjnych Pani Ewa z powodzeniem pełniła powierzone jej funkcje i opiekę nad dziećmi. Posiadane zdolności sprawiają, że pani Ewa posiada dar kontaktu z dziećmi przebywającymi na obczyźnie. Wspaniały wychowawca mojej córki Darii Sadowskiej.

Mama Marta Sadowska

6. Anna Szablewska

Pani mgr Iwona Schulz-Nalepka pracowała w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła ll na Stamford Hill w Londynie na stanowisku Zastępcy Dyrektora w okresie 2010-2013.

Cechujące ja sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność byly zawsze gwarancją rzetelnie wykonywanej pracy. Dzięki wykazywanej kreatywności, zdolnościom organizacyjnym oraz umiejętności sprawnego działania w sytuacjach stresowych, Pani Iwona Schulz-Nalepka z powodzeniem spełnia powierzone jej funkcje. Duża samodzielność w realizacji działań czynią Panią Iwonę idealnym pracownikiem, głęboko zaangażowanym w działalność szkoły. Posiadane zdolności interpersonalne sprawiają, że Pani Iwona stanowi doskonałą wizytówkę szkoły, którą reprezentuje zarówno w kontaktach ze studentami, rodzicami jak i współpracownikami.

Z poważaniem,
    Anna Szablewska
    Rodzic, wolontariusz oraz ubiegłoroczny Sekretarz Rady Rodziców Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im.Jana Pawła II na Stamford Hill w Londynie

7. mojaszkola

Mamy nadzieję,że u Was wszystko w porządku i nauka w polskiej szkole ruszyła na dobre:).
    My powoli się przyzwyczajamy i oswajamy z polskim systemem nauki…Ogromna różnica i o wiele trudniej niż a Anglii. Alicja radzi sobie świetnie.Pisze już nawet kaligrafią i została przewodniczącą klasy, nie ma żadnych braków, a to w dużej mierze, myślę Pani zasługa. Dziękujemy za motywację przez te 2 lata:). Pani Marleno, jeszcze raz dziękuję za naukę Alicji, bo naprawdę radzi sobie świetnie. Proszę podziękować ode mnie również Pani Uli. Przesyłam buziaki od Alicji.

Pozdrawiam,
    Agnieszka Krupińska